Posted on 12th June 2018No Responses
Application and methods of extracting gold from mobile phones

Застосування і способи добування золота з мобільних телефонів

 

Електронні прилади містять в собі кілька елементів і речовин, які мають цінність. У тому числі люди, які працюють з апаратами після їх утилізації, відзначають, що золото в мобільних телефонах дійсно присутнє. Через це в роботу включаються золотошукачі та всі, хто бажає збагатитися, але деякі факти можуть сказати про те, чи є сенс видобувати дорогоцінний метал таким чином?

Звідки золото в телефонах і де воно міститься?

Благородні метали дійсно зустрічаються в мобільному телефоні, але відповідь на питання про те, скільки золота в апараті, залежить від моделі. Це пояснюється тим, що дорогоцінний метал має хороші властивості, маленьку опірність, довговічність. В деталях це речовина не реагує і не взаємодіє з іншими матеріалами, не змінює точності роботи та характеристик з часом. Тому використання золота нехай навіть в малих кількостях дійсно виправдано.

Крім мобільних телефонів, дорогоцінний метал можна виявити в достатній кількості в радіодеталях, комп’ютерних механізмах. Він присутній навіть в сім-картах, які вставляються в телефон. Золото, що використовується в технічних, а не в ювелірних цілях, має високу пробу, тому цікавим є питання про вигоду вилучення речовини з непотрібного гаджета.

Потрібно брати до уваги те, що золото використовувалося в старих моделях телефонів в більшій кількості, тоді як в сучасних смартфонах його практично немає. А ще в телефонах міститься:

мідь – до 15 грамів;
кераміка;
срібло – до 0,25 грам;
кобальт.

Золота з однієї моделі можна отримати до 0,024 грам, найчастіше з плат і контактів. У всіх деталях, що проводять струм, можна виявити частинку дорогоцінного металу. Цифра здається зовсім мізерною, але якщо взяти до 40 телефонів, то саме стільки добувають дорогоцінного металу з однієї тонни переробленої руди. Крім того, ціна золота за грам на сьогодні змушує задуматися про такий спосіб збагачення, оскільки з однієї несправної моделі можна витягти до 100 рублів. Ця цифра враховує тільки золото, але є ж і інші елементи.

Методики вилучення дорогоцінного металу з мобільників

Знайти пристрої можна або у себе вдома, а також у друзів і знайомих, або ж дати оголошення про скупку старих моделей. Причому підійдуть апарати, що не працюють. Оскільки наявність золота дійсно не міф, можна приступати до його вилучення і наочно дізнатися, скільки золота там міститься. Для початку потрібно розібрати телефон. Акумулятор в даному питанні не має значення, його потрібно утилізувати або використовувати в інших цілях.

Очищення деталей стільникових пристроїв відбувається за допомогою реактивів, і майбутнє золото проходить через етапи очищення розчинення та осадження. Або ж використовується метод гальванізації, при якому золото відділяється під дією електродів. Другий спосіб більш дієвий, швидкий і безпечний, але гальванізація – дорогий процес, на відміну від використання реактивів.

Здобиччю золота з телефонів займаються не тільки прості люди й ті, хто хоче заробити грошей, а й вчені. Саме вони борються за чистоту навколишнього середовища і неважливо, скільки золота в телефоні виявиться в результаті. Так, витяганням дорогоцінного металу активно займаються шведські компанії вторинної переробки. З тонни апаратів витягується до 300 грамів золота і кілограм срібла, що дозволяє значно зменшити кількість непотрібного сміття і зробити виробництво безвідходним.

Компанії повідомляють, що гроші, які були отримані таким чином, підуть на потреби країн, що розвиваються і людей, які знаходяться за межею бідності. А також сума коштів попрямує і на захист навколишнього середовища. Апарати вже стали приймати в магазинах стільникового зв’язку і здавати їх на переробку. У таких масштабах – це дійсно вигідна справа, а люди тепер знають, скільки золота в стільниковому і куди можна подіти свій старий телефон, замість того, щоб викинути його на смітник.

Звичайно, якщо цим займатися одноосібно, то навіть при скупці декількох кілограмів телефонів, справа не буде рентабельним, навпаки, стане важкою і безглуздою. Якщо вже і займатися переробкою старих пристроїв, краще узгоджувати та організовувати акції по всій країні й використовувати дорогу апаратуру для вилучення дорогоцінного металу.

Comments
Leave a Response
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  This Wordpress Theme is protected. Thanks to 1 Hour Loan