Posted on 30th December 2016No Responses
Vsi kolyory zolotoi veselky

Всі кольори золотої веселки

Колір золота

Сьогодні крім міді і срібла в сплави золота додають паладій, нікель, сталь, кадмій, платину, осмій, родій. Відповідно, на ринок виходить все більше нових кольорів золота. У магазинах можна знайти цей благородний метал найрізноманітніших відтінків золота: білого, жовтого, червоного, рожевого, зеленого, синього, блакитного, фіолетового, коричневого і навіть чорного.

Зарубіжні компанії тримають в секреті виробництво нових видів кольорового золота. У Росії склад, а також фізичні властивості ювелірних сплавів золота визначені ГОСТ Р 51152-98.

Якість ювелірного виробу залежить не від кольору, а від сплаву золота (тобто від проби). Найпопулярніша у світі проба – 750. Всі сорти кольорового золота в основному мають саме цю пробу.

До останнього часу росіяни не дуже цінували кольорове золото. Хоча кругозір наших сучасних громадян розширюється і попит на кольорове золото зростає.

Біле золото

Застосування паладієвих лігатур дає хороший білий колір і збільшує міцність металу. Однак таке золото для виробництва масових споживчих виробів обходиться занадто дорого. (Детально про білому золоті: «Біле золото – це красивий складний сплав».)

Жовте золото

Жовте золото – традиційно. Саме цей сонячний, жовтий, «золотий» колір завжди символізував владу і багатство. І сьогодні жовтому кольору золота віддає перевагу більшість вітчизняних і зарубіжних споживачів. На Заході жовте споживче золото популярно в якості металу для обручок, тому що існує думка, що жовте золото найкраще символізує теплоту і любов подружжя. (Читати далі про жовтому золоті на сторінці «Жовте золото найпопулярніше в світі».)

Червоне (червонне) золото

Червоне золото (червонне золото) – це високопробний червонуватий сплав золота з міддю, який застосовувався раніше для виготовлення червінців та інших монет. Червоне золото означало «чисте», «однієї проби з червінцями». Цей золотий сплав відповідає пробам від 916 (88) до 986 ​​(94 2/3). У царських червінцях частка золота була досить високою і становила 90%, що відповідає сучасній метричної пробі 900. Сам термін «червонне золото» вже втратив технічне значення і сьогодні зберігся лише в побуті споживачів.

Три кольори золота: біле, жовте, червоне

Рожеве золото

Рожеве споживче золото отримують за допомогою добавок міді. Це найпопулярніший і доступний тип золота в Росії. Рожеве золото зазвичай 585-ї проби.

Сплави червонуватого кольору – це:

– 14 частин чистого золота, 3 частини чистого срібла, 7 червоної міді (сплав 56 проби);

– 14 частин чистого золота, 2 частини чистого срібла, 8 червоної міді (сплав 56 проби).

буре золото

Для отримання бурого або коричневого кольору зазвичай використовують сплави 585 або 750 проби, які мають високий вміст міді. Щоб надати золотим виробам бурий або коричневий кольори їх піддають спеціальній багаторазової хімічній обробці, в результаті якої на поверхні виробу утворюються сполуки коричнево-чорного кольору.

Сплав буро-червоного кольору зазвичай складається з 18 частин чистого золота, 11 частин чистого срібла, 13 частин червоної міді і 6 частин паладію (сплав 36 проби). Такий сплав дуже твердий. Його вживають при виготовленні механізмів годин.

Зелене золото

При змісті срібла більш ніж 30%, золото стає сріблястого кольору з зеленуватим відливом і вважається особливим мінералом з власною назвою – електрум.

Сплави зеленого кольору – це:

– 2 частини чистого золота і 1 частина чистого срібла (сплав 64 проби);

– 9 частин чистого золота, 2 частини чистого срібла і 1 частина кадмію (сплав 72 проби);

– 75 частин чистого золота, 11,5 частин чистого срібла, 4,5 частини кадмію і 9 частин червоної міді (сплав 72 проби);

– 75 частин чистого золота, 12,5 частин чистого срібла і 12,5 частин кадмію (сплав 72 проби).

До речі, колір справжнього, «чистого» (99,9) золота, коли воно нанесено шаром в один атом, тобто колір «нано-золота» – зелений, як пивна пляшка.

Сіре золото

Золото з сіруватим відтінком отримують, вводячи в його склад домішки стали.

Сплави сірого кольору – це:

– 30 частин чистого золота, 8 частин чистого срібла і 2 частини стали (сплав 72 проби);

– 4 частини чистого золота і 1 частина сталі (сплав 77 проби).

Блакитне і синє золото

Один із способів отримання блакитного споживчого золота – це нанесення родієвого покриття. В такому випадку виріб віддає холодною блакиттю.

Також блакитне золото отримують, додаючи кобальт. Винахід такої технології приписують аргентинському ювеліра Антоніассі.

При отриманні синього золота додають залізо.

Сплави синього кольору – це:

– 3 частини чистого золота і 1 частина сталі (сплав 72 проби);

– 2 частини чистого золота і 1 частина сталі (сплав 64 проби).

Фіолетове, воно ж “аметистове”, золото

Таким золотом називають сплав золота з алюмінієм або калієм. Зазвичай це золото 750 проби.

Чорне золото

Для того щоб звичайне жовте золото стало чорним, поверхня ювелірного виробу зазвичай покривають шаром чорного родію або рутенію гальванічним методом. Також в якості покриття може виступати аморфний вуглець (цю технологію застосовують при виготовленні корпусів золотих годинників). І ще чорне золото отримують, змішуючи 75% золота з 15% кобальту і 10% хрому, окислюючи їх в подальшому при температурі 700-950 ° С.

Чорне споживче золото зазвичай красивого м’якого кольору і добре поєднується в ювелірних виробах з білим золотом.

Види золотих сплавів

Різні домішки впливають на властивості сплавів золота. Наприклад, сплав золото-срібло-мідь (Au-Ag-Cu) має жовтий колір, має високу міцність, добре піддається обробці як механічним способом, так і методом лиття. Свинець і олово роблять сплави золота крихкими. Алюміній при переплавці сплаву може утворити окис алюмінію, яка робить сплав непридатним до обробки. Цинк, срібло і паладій надають металів білий і жовто-зелені кольори, мідь дозволяє отримати сплави від оранжевого до червоного.

Модний колір золота

Як ми бачимо, колір золота ніяк не пов’язаний з його якістю. Колір – це більше данина моді, а також данину розвитку технологій металообробки. Не так давно був модний зелений ( «турецька») колір золота, ще раніше червоний ( «радянський») і він же колір куполів і храмів в православній вірі. Потім був час «сучасного» білого золота.

Жовте золото ( «золоте») – саме традіціонноe, ценимое в усі часи. На інші кольори мода приходить і йде. Найголовніше ж, щоб в кольоровому золоті благородний метал все-таки був.

Остання модна тенденція в кольорах споживчого золота – це поєднання різних кольорів. Так, наймодніші дизайнерські будинки виготовляють ювелірні прикраси, в яких, наприклад, дуже гармонійно поєднуються біле, жовте і червоне золото. Також поєднують традиційне благородне біле золото з оригінальним чорним, блакитним, рожевим або зеленим золотом.

Comments
Leave a Response
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  This Wordpress Theme is protected. Thanks to 1 Hour Loan